Jak dbać o skórę głowy?

Zaburzenia gospodarki hormonalnej to dość powszechna przyczyna objawu przetłuszczonych włosów.

Nie należy jej pod żadnych pozorem bagatelizować, gdyż może być bardzo negatywna w skutkach

Jak dbać o skórę głowy?Przykładowo zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy mogą wpływać na przesuszenie skóry głowy, co w konsekwencji prowadzi do wydzielania przez organizm większej ilości sebum (tłuszczu stanowiącego składnik płaszcza lipidowego skóry), a przez to do efektu przetłuszczonych włosów przy jednoczesnym podrażnieniu skóry głowy. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza i wykonać morfologię krwi oraz badanie hormonów tarczycy.

Wyniki warto skonsultować ze specjalistą – endokrynologiem lub trychologiem

Nieprawidłowe odżywienie organizmu może wynikać m.in. z niedoboru witamin i składników mineralnych. Ta zaś może wynikać z nieprawidłowej diety, ubogiej w składniki mineralne. Łojotokowe Zapalenie Skóry to choroba, która najczęściej dotyczy osób w okresie pokwitania (choć zdarza się, że cierpią na nią również osoby dorosłe i dzieci, częściej mężczyźni niż kobiety). ŁZS to choroba przewlekła, nawracająca. Dotyczy owłosionej części ciała.

Kategoria: Zdrowie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.