Teatr stary lublin

Najsłynniejszym i często kojarzonym z Lublinem zabytkiem jest właśnie teatr stary lublin. Jest to drugi najstarszy polski teatr. Dzisiaj powstały w 1822 roku budynek zalicza się do najważniejszych polskich zabytków. Praktycznie od początku funkcjonował tutaj teatr, ale w budynku działała także opera, a w późniejszym okresie pojawiły się także sale kinowe. Obecnie stary teatr w Lublinie nadal funkcjonuje, ale liczyć należy się z prowadzonymi od czasu do czasu pracami remontowymi i konserwacyjnymi co może utrudniać zwiedzanie.

last minute

Zobacz również: teatr stary lublin
Drugi najstarszy teatr w Polsce. Jeden z najbardziej popularnych w naszym kraju. Już w momencie swojego powstania teatr stary lublin nie należał do nowoczesnych teatrów, a jego dosyć poważnym mankamentem była stosunkowo mała liczba miejsc siedzących. Pomimo tego teatr stary lublin cieszył się wśród widzów bardzo dużą popularnością. W roku 2007 podjęto się gruntownej renowacji i przebudowy budynku. Prace zakończono w roku 2012, a jedną z największych zmian było dodanie dwóch dodatkowych pięter, co znacznie wpływa na poprawę funkcjonalności samego budynku.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.